Corydoras trilineatus (Leopar Cory) Corydoras Trilineatus

  • 27/07/2016 15:48:09

  • 27/07/2016 18:43:28

  • 27/07/2016 18:43:48

  • 27/07/2016 18:44:04

  • 28/07/2016 02:10:46

  • 31/07/2016 00:58:18

Açıklama:

Leopar çöpçülerimi yaklaşık 6 yıldır beslemekteyim.Noktalı desenleri,parlak vücutları ve sırt yüzgeclerinde ki siyah benekleriyle en şirin corylerden.Gözlemlerime göre zygatuslara oranla daha çekingen bir varyete.

Alttaki video da ise corylerimin yem yeme sahneleri bulunmaktadır.Videonun başında ki yavru cory ve yetişkin bireylerin uyumu bu türün aile bağlarının ne kadar kuvvetli olduğunu göstermektedir.

[VID]https://www.youtube.com/watch?v=aVjqW36-Eas[/VID]
YORUM YAZ
Profil resmi
Fatih06 - 11:46
Grup halinde beslendiğinde çok güzel kareler çıkıyor. Birbirleri ile oynuyorlar. Bu balıkları seyretmek zevkli oluyor. Yalnız zemin bitkisi olan akvaryumlarda kum hafifse onu kazıyorlar ve bitkiler hep yüzeye çıkıyor.
Profil resmi
cory - 12:00
Haklısınız Fatih Bey sürü halinde birde aralarında yavru corylerden varsa izlemeye doyum olmuyor.Güçlü kökleri olmayan bazı zemin bitkilerini özellikle zygatus gibi nispeten biraz daha büyüyen ve hareketli coryler çıkarabiliyor.

Sağlıklı Balıklar [EDIT]shark,2016-07-28 12:01:13[/EDIT]
Profil resmi
erdemoguz - 13:20
Apistolardan vazgeçebildiğim an kesinlikle akvaryumdan ayırmayacağım bir tür. Bayılıyorum şunları izlemeye. Maşallah harikalar.
Profil resmi
cory - 09:19
[QUOTE=erdemoguz]Apistolardan vazgeçebildiğim an kesinlikle akvaryumdan ayırmayacağım bir tür. Bayılıyorum şunları izlemeye. Maşallah harikalar.[/QUOTE]

Erdem bey corylerde üzerimde yaptığı tesirleri ilgili şöyle bir örnek vereyim.Ne zaman coryler izlemek için akvaryumun yanı başına uzansam yavruların anubiasların arasından telaşlı fırlayışları,olgunlaşan bireylerin ise ağırbaşlı salınışları beni mest eder.ve bir yavru Coryinin yetişkinlerle birlikte ordan oraya yüzüşü tarif edilemez.en sonunda işte orada uyur kalırım.yemlenmeleri ile ilgili bir video var en kısa sürede paylaşacağım inanın sizde mest olacaksınız.

Sağlıklı Balıklar
Profil resmi
erdemoguz - 11:32
Merakla bekliyorum. Uygun bir zamanda güzel bir koloniye akvaryum hazırlayacağım mutlaka fakat yakın bir zamanda değil. [:)]
Profil resmi
cory - 21:12
Corydoras zygatus ve trilineatuslarımı beslenme esnasında videoya aldım.Video başladığında sol taraftaki çınar yaprağının altına bakınız sizi bir süpriz bekliyor.Bu sürpriz coryler arasında ki aile bağının ne kadar kuvvetli olduğunu gösterecek

Sağlıklı Balıklar.

[VID]https://m.youtube.com/watch?v=aVjqW36-Eas[/VID]
Profil resmi
erdemoguz - 23:55
Bu tosunlara silis kum olsa süper olmaz mı? Hay maşallah yeme ilk denk gelene çok güldüm bi an durdu sonra yapıştı. [:)]
Profil resmi
cory - 00:27
[QUOTE=erdemoguz]Bu tosunlara silis kum olsa süper olmaz mı? Hay maşallah yeme ilk denk gelene çok güldüm bi an durdu sonra yapıştı. [:)][/QUOTE]

Aynen o şaşkınlık hep oluyor.[:D]
Silis kum bende biraz sabıkalı erdem bey.İnce hatlı ve gözenek sayısı az olduğu için zemini resmen boğuyor tabanda ki oksijen sirkülasyonu çok düşüyor e tabi bitki gelişiminde baya sorun yarattı bana hadi bitkiden vazgeçelim desem zeminde yine bu soruna bağlı olarak faydalı bakterilerin kolonileşmesi zora düşüyor.Bu sebeple zeminde en alt katmanda toprak,onun üzerinde ince çakıl taşıyla karışık ponzaca zengin bir kum kullanıyorum.Koloni oluşumu ve bitki gelişiminde baya fayda gördüm.Çakıllar çok büyük taneli olmadığı için rahat bir şekilde bıyıklarıyla hareket ettirip eşeleyebiliyorlar.Şu anda zeminde başlı başına turba kullanımını araştırıyorum.

Sağlıklı Balıklar.
Profil resmi
leovo - 20:50
Gökhan Bey,

Böyle corydoras başlıklı konuları gördükçe mutlu oluyorum. Bir corydoras sevdalısı olarak maşallah. Çil çil yavrularınızın olması dileğiyle.
Profil resmi
oscar199 - 21:01
Corydoras severler görmek güzel oluyor. :) Bende 1.5 yıl kadar önce trilineatus bakmıştım. Akvaryumcu bu balıkları sterbai diye satıyordu. Ürkek olduklarından pek ısınamadım bu türe. Ben hareketli ve utangaç olmayan cory türlerini seviyorum.
Profil resmi
Yusuf Tanrıverdi - 01:30
Bu türlerin grup halinde takılıp meraklı hallerine bayılıyorum. Corydoras için ayrı bir tank oluşturmak lazım ve panda çöpçülerden olabilir :)

Profil resmi
deore79 - 11:58
Çok Güzeller bende 1 adet var ama bir türlü bulamıyorum akvaryumcularda 3 adet daha almak istiyorum.